W jaki sposób za pomocą zasłon można poprawić wizerunek przestrzeni biurowej? Poradnik wnętrzarski

W jaki sposób za pomocą zasłon można poprawić wizerunek przestrzeni biurowej? Poradnik wnętrzarski

Uaktualnienie wystroju biura na bardziej atrakcyjny wymaga zmiany wielu elementów, w tym dekoracji przy oknach. Dodanie lub aktualizacja zasłon w całym biurze dodaje szereg korzyści do projektu wnętrza, których nie można uzyskać w żaden inny sposób. Właściciele firm zainteresowani aktualizacją stylu swojego biura właśnie dlatego powinni wziąć pod uwagę wszechstronne zalety zasłon. Każda z niżej opisanych zalet zapewnia unikalny sposób na poprawę wizerunku biura jako całości.

Zasłony w biurze – podkreślenie architektury wnętrza

Większość nowoczesnych biur to stosunkowo proste projekty architektoniczne, ale otwarci na pomysły właściciele firm mogą nadal ulepszać te ograniczone style, właśnie między innymi z pomocą dobrze umieszczonych i przemyślanych projektów zasłon.

Co interesującego mogą wnieść zasłony do surowej przestrzeni biura?

  • Podkreślenie charakterystycznych cech wnętrza/budynku.
  • Nadanie biurowemu pomieszczeniu stylowego wyglądu.

Zwłaszcza sklepione sufity dobrze komponują się z zasłonami i tworzą atrakcyjny akcent wnętrzarski w biurowym pomieszczeniu.

Umiejętnie rozmieszczone zasłony – sposób na optycznie większe biuro

Czas na kolejny walor zasłon, o którym zbyt wiele osób nie ma pojęcia. Wiąże się z tym, że małe okna mogą przeszkadzać w pomieszczeniach z większymi ścianami – a to jest norma w wielu biurach. Właściciele budynków biurowych owszem mogą chcieć usunąć te mniejsze okna i zastąpić je większymi, ale zbyt często brakuje im na to środków finansowych. Na szczęście odpowiednio zawieszone zasłony na oknach sprawiają, że nie tylko same okna, ale i całe pomieszczenia biurowe wydają się nieco większe, ponieważ stwarza to złudzenie optyczne, że są szersze i wyższe, a to w bezpośredni sposób przekłada się na poprawienie wizerunku całego biura.

Jak uzyskać taki efekt z pomocą zasłon? Powinny być one zawieszone nieco szerzej niż okna i jak najbliżej podłogi. Właściciele biur odpowiedzialni za ich wystrój mogą również zaakcentować szerokość i długość pomieszczenia w ten sposób, aby uwydatnić jednolity styl z pomocą tychże dekoracji okiennych.

Biuro z zasłonami – bardziej komfortowe miejsce pracy

Wysokiej jakości zasłony nie tylko poprawiają wygląd pomieszczenia biurowego, ale także zapewniają wiele innych korzyści. Na przykład mogą zapewnić lepszą kontrolę temperatury w biurze poprzez zminimalizowanie strat ciepła. Jeśli postawisz w biurze na ciemne i ciężkie zasłony zyskasz również sposób na to, by zablokować również nadmierne światło słoneczne, które może odbijać się w monitorze komputerów, utrudniając pracę.

Więcej informacji o aranżacji okien w biurze za pomocą zasłon znajdziesz na stronie: www.swiatfiranzaslon.pl