“Must Have” w każdym biurze!

"Must Have" w każdym biurze!

Dobrze dobrane wyposażenie biurowe pozwala lepiej zorganizować pracę, a także stanowi wizytówkę biura samo w sobie. Oto, co powinno znaleźć się w każdym biurze, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Artykuły piśmiennicze

W każdym biurze powinien znajdować się zapas długopisów, ołówków czy markerów. Choć dziś większość pism czy innego rodzaju dokumentacji sporządza się komputerowo, to w dalszym ciągu artykuły piśmiennicze bardzo przydają się w codziennej pracy. Warto postawić na długopisy, pióra czy ołówki dobrej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że nie wypiszą się one zbyt szybko. Artykuły piśmiennicze warto uzupełnić o korektory czy gumki, a także spinacze, zszywki czy dziurkacz.

Urządzenie wielofunkcyjne

W biurze nie może zabraknąć dobrej jakości urządzenia wielofunkcyjnego. Tego typu sprzęt to drukarka, kserokopiarka czy skaner w jednym. Choć zakup urządzenia wielofunkcyjnego to spora inwestycja, znacznie ułatwia ono pracę. Warto wybrać urządzenie przeznaczone dla biur, ponieważ każdego dnia będzie z niego korzystać bardzo wiele osób. Co więcej, musimy pamiętać o zakupie dobrego tuszu oraz stałym uzupełnianiu zapasu papieru ksero. Brak papieru może znacznie spowolnić pracę. Wybierajmy papier jakości A lub B oraz gramaturze minimum 80 g/m2. Dzięki temu przygotowane za pomocą papieru dokumenty będą zawsze wyglądać estetycznie.

Dokumenty dobrze zorganizowane

Bardzo istotną kwestią jest także właściwa organizacja dokumentów biurowych. W tym celu na każdym biurku powinien znaleźć się organizer z przegródkami, co znacznie ułatwi segregację bieżących dokumentów. Tymczasem dokumenty, które uległy już odpowiednie obróbce, powinny zostać właściwie zarchiwizowane. Pomogą nam w tym kolorowe segregatory. Doboru kolorów firma dokonuje według własnych potrzeb. Jeśli dokumentów do archiwizacji jest sporo, warto je wpiąć w różnokolorowe segregatory. Przykładowo segregatory żółte mogą archiwizować faktury, zielone zaś dokumentację pracowniczą. Niemniej jednak możemy także wybrać jeden kolor segregatorów, w których przechowywane będą dokumenty dotyczące konkretnego roku.

Dystrybutor wody

W upalne dni pracodawcy zobowiązani są dostarczać pracownikom napoje. Niemniej jednak warto zadbać o to, aby zarówno pracownicy, jak i potencjalni goście biura zawsze mieli dostęp do świeżej, przefiltrowanej wody. Powszechnie wiadomo, że szklanka wody pozwala zregenerować komórki, a więc pomaga pracownikom skupić się i wspiera efektywne myślenie. Warto również wyposażyć biuro w ekspres do kawy – świeża, smaczna kawa z pewnością pobudzi do pracy.