Zaniżanie odszkodowań przez firmy ubezpieczeniowe to niestety nierzadka sytuacja. Dla kierowcy do ogromny problem. Proponowana przez ubezpieczyciela kwota może po porostu nie wystarczyć na naprawę auta lub nie pokryje poniesionego już kosztu. Mimo to poszkodowani kierowcy często zgadzają się na warunki proponowane przez ubezpieczyciela. Warto jednak w takiej sytuacji wiedzieć, kiedy można uzyskać dodatkowe odszkodowanie.
Dodatkowa dopłata do odszkodowania – kiedy można o nią wystąpić?
Dopłaty do odszkodowań cieszą się coraz większą popularnością. Firmy ubezpieczeniowe najczęściej proponują niskie kwoty odszkodowań zaniżając kosztorysy. Warto, aby kierowcy byli świadomi i znali swoje prawa. W tym prawo do dopłaty do odszkodowania. Aby móc otrzymać dopłatę do odszkodowania obowiązkowa będzie dokładna analiza kosztorysu. Analiza ta polega na sprawdzeniu czy naprawy wszystkich szkód oraz ceny części zamiennych wycenione zostały w sposób prawidłowy. Pamiętać jednak trzeba o tym, że są sytuacje, które uniemożliwiają staranie się o dopłatę do odszkodowania. Jest tak jeśli dojdzie do podpisania ugody między poszkodowanym kierowcą a ubezpieczycielem. O dopłatę nie można się również starać jeśli od zdarzania drogowego, w wyniku którego doszło do uszkodzenia auta minęły 3 lata.
Pomoc firm odszkodowawczych
Jak wspomniano, firmy ubezpieczeniowe często zaniżają kosztorys, a tym samym proponują zaniżoną kwotę odszkodowania. W takiej sytuacji pomóc mogą firmy odszkodowawcze. Skutecznie pomagają poszkodowanym kierowcom w uzyskaniu dopłat do odszkodowania. Firmy odszkodowawcze posiadają potrzebną wiedzę, doświadczenie i narzędzia. Wszystko to pomaga w uzyskaniu znacznie większej kwoty odszkodowania. Więcej o dopłatach do zaniżonych odszkodowań, oferowanych przez firmy odszkodowawcze znajdziesz na stronie www.
W jakich sytuacjach starać się o dopłatę do odszkodowania?
Warto wiedzieć w jakich sytuacjach staranie się o dopłatę do odszkodowania jest uzasadnione i kiedy można się o niej starać. Po pierwsze, o dopłatę starać można się w sytuacji, kiedy odszkodowanie zostało już przez firmę ubezpieczeniową wypłacone. Fakt wypłaty odszkodowania nie wyklucza starania się o dopłatę. Pamiętać jednak należy, aby nie przekroczyć terminu 3 lat od zdarzenia drogowego. Oczywistym powodem do wystąpienia o dopłatę do odszkodowania są błędy w kosztorysie. Mowa tu o błędach merytorycznych, takich jak pomylenie części bądź znaczące zaniżenie kosztów napraw. Każdy kierowca powinien znać swoje prawa i o nie walczyć. Decyzja firmy ubezpieczeniowej nigdy nie musi być ostateczna. Jeśli ktoś czuje się poszkodowany powinien walczyć o uzasadnione dopłaty do odszkodowania.